Jesienne wieczory przy planszówkach
– zabawa i nauka 


Jesienne wieczory przy planszówkach – zabawa i nauka

Za oknami robi się coraz zimniej. Chłód i deszcz nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Pozostając w domu nie musicie jednak tkwić przed telewizorem, smartfonem czy komputerem. Połączcie przyjemne z pożytecznym i sięgnijcie po planszówki. Najlepiej sprawdzą się te, skierowane do całych rodzin!

Planszówki są idealną rodzinną rozrywką. Nie tylko pomagają w zacieśnianiu więzi, ale trenują również refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, czy języki obce. Możecie z powodzeniem sięgnąć po gry, które pomogą Wam w nauce angielskiego. Mamy dla Was kilka fajnych propozycji. Śmiechu będzie co nie miara, a i wyzwań – nie zabraknie.

Nauka-języka angielskiego-online

Dobry sposób na rozwój

Dlaczego warto sięgać po planszówki po angielsku dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Powodów jest kilka:

- Wprowadzają element rywalizacji i ekscytacji
- Przełamują nudę i wzbudzają zainteresowanie językiem obcym
- Zmuszają do praktycznego wykorzystywania angielskiego
- Pomagają w nauce komunikowania się w języku angielskim
- To narzędzie, z którym powtarzamy i utrwalamy nowe słowa oraz zwroty
- Pomagają w zapamiętywaniu nowych wyrażeń
- Budują pozytywne skojarzenia.

Nauka poprzez zabawę zawsze jest skutecznym rozwiązaniem, pomagającym w nauce języków obcych. Spędzając czas z bliskimi i rówieśnikami możemy nawet nieświadomie poszerzać wiedzę i zdobyć płynność w praktycznym posługiwaniu się językiem. Które gry warto mieć w szafie?

Quiz Angielska Przygoda – dla najmłodszych

Quiz polecany jest dzieciom w wieku 3+. Przeznaczony jest dla osób, które niedawno rozpoczęły przygodę z angielskim. Gra zabiega nas w podróż po Londynie, który zwiedzamy pionkami i czerwonymi autobusami. Metę umieszczono przy Big Benie. Poza pionkami, w grze znajdują się też karty, zawierające obrazki i słówka w języku angielskim.

To nazwy kolorów, zwierząt, owoców i warzyw, liczb, a także przedmiotów użytku codziennego. Zabawa pozwala na rozwijanie słownictwa i utrwalanie znanych już słówek.

Monopoly – planszówkowy klasyk

Monopoly to gra, którą zna chyba każdy. Powstała w wielu wersjach językowych, a także graficznych. Stworzono także jej wiele wersji odnoszących się nie tylko do najciekawszych miast świata, ale i najróżniejszych tematów.

Jest więc klasyczna odsłona, ale też skierowana do dzieci albo poświęcona zagadkom Sherlocka Holmesa, świętom Bożego Narodzenia czy znanym serialom. Opcji jest naprawdę wiele. W duchu rywalizacji, możecie całą rozgrywkę przeprowadzać po angielsku, bo na rynku dostępne są opcje w tej wersji językowej.

Nauka-języka angielskiego-online-gra-monopoly

Scrabble – poszerzajcie słownictwo

Tak, jak w przypadku Monopoly, Scrabble również doczekały się różnych wersji. Najpopularniejsza jest klasyczna oraz ta, skierowana do dzieci. Gra polega na układaniu słów z liter, które każdy z uczestników losuje. Każde słowo przekłada się również na punkty. To świetny sposób na poznawanie nowych słów, powtarzanie tych już znanych oraz naukę ortografii.

Nauka-języka angielskiego-online

Dixit – rozwijajcie wyobraźnię

To jedna z najbardziej wyjątkowych gier karcianych. Będzie świetnym umilaczem jesiennych wieczorów. Gra składa się z kart z baśniowymi grafikami. Każdy z graczy otrzymuje kilka kart. Podczas rozgrywki jeden z graczy wykorzystuje ilustrację do opowiedzenia własnej historii, oczywiście, po angielsku. Pozostali uczestnicy ze swoich talii wybierają jedną kartę, która najlepiej pasuje do opowiedzianej historii lub hasła. Gracz, który rozpoczął rundę zbiera wszystkie karty, tasuje je i rozkłada przed pozostałymi. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie, która z ilustracji należy do opowiadającego.

Taboo – dla graczy w każdym wieku

Taboo to już gra kultowa. Możne być gwiazdą spotkań towarzyskich i rodzinnych wieczorów. Grają w angielską wersję możecie być gotowi na rywalizację, mnóstwo śmiechu i dobrą zabawę. Popracujecie nad refleksem i szybkim myśleniem.

Podczas rozgrywki, gracze dzielą się w drużyny lub pary. Zadanie polega na opisywaniu danego hasła, bez wykorzystywania zakazanych słów. Osoba zgadująca musi odnaleźć główne hasło, opierając się na podpowiedziach pozostałych.

To tylko niektóre z propozycji na jesienne i zimowe wieczory. Have a good time, everyone!